Културна дешавања

Датум: 01. Februar 2012 14:00 Категорија: Новости

Културна дешавања

Наставнице Мирјана Видовић и Марија Нешић  са ученицима наше школе, организовале су и учествовале у реализацији великог броја културних дешавања.

5.9.2013.
Посета Народном музеју - изложба „ Константин велики и милански едикт - рађање хришћанства у римским провинцијама на тлу Србије ”

11.10.2013.
Посета Народном позоришту, представа „ Госпођа министарка ”

31.10.2013.
Посета Народном музеју - изложба „ Завети и поруке - Стефан Немања - девет векова ”

14.11.2013.
Посета биоскопу „Шумадија”, пројекција документарно - играног филма
 „Пут ружама посут”

18.11.2013.
Посета позоришту „Бошко Буха” , представа
 „Крчмарица Мирандолина ”

•Одржан крос РТС- учествовали ученици наше школе
•``Креатива плус`` -  ревија  старих филомова сваке суботе у нашој школи
•Одржана стрип радионица
•Етно вашар – одржан почетком октобра  испред Месне заједнице, ученици наше школе са наставницом Маријом Нешић и учитељицом Ањом Милчић изложили своје рукотоворине
•``Кids fest``19. и 20. октобара у Дому синдиката , посетили ученици првог и трећег разреда
• Наставници  Јелена Томашевић , Марија Ћириловић , Тамара Јовић , Нада Страњина и Аца Вучић посетили Сајам књига заједно са  ученицима  старијих разреда
•Одржан маскенбал прве недеље октобра у оквиру Дечије недеље-учествовали ученици првог разреда
20.11.2913.
Посета позоришту „Бошко Буха” , представа „ Госпођа министарка”

• Наша школа је још једном показала да има велико срце . 24.12.2013. oрганизован је новогодишњи хуманитарни вашар ``Кад се мале руке сложе``. Прикупљено је 132 414, 00 динара и 80 евра за нашу болесну другарицу. Велико хвала свим ученицима, колегама, ОШ ``Душко Радовић``, колегиници Персиди Коматини, Саши Костићу и његовим рокерима, школском фотографу Марку Крстићу. Посебно похваљујемо ученика Бранка Костића који је био покретач ове племените акције.
• Концерт ``Народна музичка традиција``  одржали  су студенти Факултета музичке уметности 11.12.2013.
• Светосавски ликовни конкурс, награђени су следећи ученици:
Старији разреди:
1.Милош Утвић 8/3
2.Јана Радоја  7/1
3.Анђела Ђорђић 5/4

Млађи разреди:
1.Миона Зељковић 4/3
2.Андреа Милићевић 2/4
3.Наталија Кијачић 3/5

• Богдана Арсић  2/4 , освојила друго место  у Србији на литерарном конкурсу``Пиши Деда Мразу`` у организацији ПТТ- Србије.
• Професор историје Мирјана Видовић добитник је овогодишње  светосавске награде .